Tekkeköy Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu dualarla açıldı

Tekkeköy Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu dualarla açıldı

Tekkeköy ilçesi Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

Tekkeköy Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu dualarla açıldı

Tekkeköy ilçesi Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın katılımıyla dualar eşliğinde açıldı.

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Müftülüğü'nün destekleri ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan Köprübaşı Mahallesi Kur'an Kursu, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy İlçe Müftüsü Hüseyin İmamoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla açıldı.

BAHÇE DE İFTAR YAPILDI

Açılış öncesi kursun bahçesinde Kur'an'ı Kerim Tilaveti ve ilahiler okundu. İftar saatinin gelmesiyle birlikte kursun bahçesinde kurulan iftar sofrasında oruçlar açıldı. İftar yemeği ve duanın ardından Köprübaşı Mahallesi Kuran Kursunun açılışı gerçekleştirildi.

İbadethanelerin her türlü ihtiyarcı karşılanıyor

Kur'an Kursu'nun Tekkeköy İlçesi'ne hayırlı olması temennisinde bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Sosyal Belediyecilik anlayışı içinde yapımında bizimde katkımızın olduğu, çocuklarımızın eğitim göreceği kuran kursumuzun Köprübaşı mahallemize kazandırılmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İlçemiz sınırları içerisindeki tüm mescit, cami, ibadethane ve kuran kurslarımızın boya, bakım, tamirat, peyzaj ve inşaat işleri gibi daha birçok ihtiyarcını karşılıyoruz. Halkımızın ve çocuklarımızın dini yönden eğitilmesi ve ibadet için kullanılan her mekan bizim için mukaddestir. Bu yerlerin yapımı başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda her zaman üzerimize düşeni yerine getirdik ve de getirmeye devam edeceğiz. Yeni açtığımız kuran kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Rabbimizin ilk emri okudur, öncelikli olarak Kur’an-ı Kerim’i okumak, anlamak ve yaşamak çok önemlidir diyen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "Kur'an-ı Kerim, hayatımızın başlangıç noktasından, son noktasına kadar her an lazım olan tek rehberdir. Hükümetimizin destekleri, hayırseverlerimizin katkılarıyla yapılan bu maneviyatı yüksek yerler ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitimlerine de önemli katkılar verecektir. Buradan gençlerimiz ve yaşlılarımızda istifade ederek ibadetlerini gerçekleştireceklerdir. Ben böyle hayırlı işlere vesile oldukları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, Kur'an Kursumuz hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Tekkeköy İlçe Müftüsü İmamoğlu'nun yaptığı dua ile kursun açılışı yapıldı. 

Milletvekili Köktaş, Başkan Togar ve davetliler daha sonra açılışı yapılan Kur'an Kursu'nu gezdiler.