Başkan Togar Berat Kandilini Kutladı

Başkan Togar Berat Kandilini Kutladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınmadı. Yayımladığı mesajda tüm İslam aleminin Berat kandilini kutlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinin hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.

Başkan Togar Berat Kandilini Kutladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınmadı.

Yayımladığı mesajda tüm İslam aleminin Berat kandilini kutlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinin hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.

Berat Kandili bolluk bereket ve rahmetle dolu Ramazan Ayının müjdecisidir

Mesajında Berat kandilinin yaklaşmakta olan on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının müjdecisi  olduğuna vurgu yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Tüm İslam alemi olarak mübarek Berat Kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Ahlak ve erdemin, doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, insanî erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler bütünü olan zihin ve gönüllerimizde derinden hissettiğimiz bütün kandiller gibi Berat kandili de bizlerde bu duyguları oluşturmaktadır. Yüce Allah’ın bizlere rahmet ve bereketini kat kat arttırdığı bu ve bu gibi mübarek geceleri değerlendirebildiğimiz sürece, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinin Milletimizin, memleketimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ederim’’ dedi.