Başkan Togar EVET için dur durak bilmeden çalışıyor

Başkan Togar EVET için dur durak bilmeden çalışıyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini vatandaşlara anlatmak için mahalle mahalle dolaşmaya aralıksız devam ediyor.

Tekkeköy’ün mahalleleri tek tek dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini vatandaşlara anlatmaya devam ettiklerini dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Dün Balcalı Mahallemizdeki ziyaretlerimizi bugün de İlçe teşkilatımız ile birlikte Büyüklü Mahallemizde esnafımızı ve çay ocaklarını ziyaret ederek vatandaşlarımıza 16 Nisan referandumunda neden EVET dememiz gerektiğini her yönü ile anlatarak devam ettik.

Türkiye’nin önündeki engellerin kalkmasına sayılı günler kaldı

Ülkemizin önündeki engellerin kalkmasına sayılı günler kaldı. Türkiye’nin bölgede gücüne güç kattığını gören iç ve dış tehdit unsurları her türlü çirkefliği yapıyor. Özellikle son günlerde Avrupa’nın yapmış olduğu uygulamalar ve ülkemizi temsil eden bakanlarımızın konuşturulmaması her şeyi en güzel şekilde özetliyor. Bölgede söz sahibi güçlü Türkiye’nin varlığı Avrupa’yı ve tüm düşmanlarımızı rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi referandumda çok büyük bir farkla geçecek. Artık koalisyon hükümetleri, ekonomik çalkantılar, çift başlılık tarih olacak. Yeni sistem ile birlikte seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak. Siyasi istikrar kalıcı hale gelecek. Hükümet kurulmama sorunu olmayacak. Hükümete güvenoyunu millet verecek. Yeni sistemle meclis için ayrı, cumhurbaşkanı için ayrı oy verilecek. Çift başlılığı ortadan kaldırmak adına daha özgür bir Türkiye için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bir an önce hayata geçmeli. Yine geçmiş dönemlerdeki koalisyon hükümetleri, darbeler ve Ülkenin başından geçen ekonomik buhranlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu gösteriyor. Bu hükümet modeli halkın temsil gücünün arttığı, Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak’’ dedi.