Başkan Togar’dan Öğretmenlere özel program

Başkan Togar’dan Öğretmenlere özel program

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, her yıl olduğu gibi bu yılda öğretmenlerin en anlamlı ve en özel gününü unutmayarak Tekkeköy Belediyesi düğün salonunda Öğretmenler gününe özel programı hazırlattı.

Tekkeköy düğün salonunda düzenlenen Öğretmenler günü programına Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı. Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği Öğretmenler günü programında günün anlam ve önemini içeren konuşmaların ardından ilçede görev yapan tüm öğretmenlere Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Ayrıca Başkan Togar tüm masaları tek tek gezerek öğretmenlere çiçek takdim edip tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Togar ‘Öğretmenler yarınların mimarıdır’

Öğretmenler günü programında bir konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ''öğretmenlik değeri hiçbir maddi ölçütle ölçülemeyecek kadar mukaddes bir meslektir. Eğitim mihveri öğretmenlerimizle, eğitimcilerimizle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Öğretmenler bir insanı kurtarmanın, bir medeniyeti kurtarmak kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ederek kendilerine emanet edilen öğrencilerini günün şartlarına uygun her türlü bilgi ve becerilerle donatarak yarınlara hazırlamaktadır. Gelecek aydınlık nesillerin mimarı öğretmenlerimizin emeklerinin meyvesi ülkemizin gelecek nesilleridir. 

Bizler öncelikle eğitime kendini adayan eğitimcilerimize saygıda kusur etmeyerek gereken değeri vermeliyiz. Şunu asla unutmamalıyız ki bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar. Bu nedenle eğitime ve eğitimciye destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur. Gelecek nesillerimizi yetiştirecek olan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu anlamlı günde öğretmenlerimiz ile bir araya gelip onların bu güzel gününe her yıl olduğu gibi bu yılda ortak olduk. Eli öpülesi tüm öğretmenlerimizin tekrar tekrar 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlu olsun'' şeklinde konuştu.