Samsun EV'leniyoruz 2017 Fuarı'na Doğru

Samsun EV'leniyoruz 2017 Fuarı'na Doğru

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Alagöz: 'Ev satın almak ve eşya yenilemek, birçok sektörü hareketlendirip iç piyasayı da talebi de tetikleyici nitelikte alışveriş zincirini beraberinde getiriyor'.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen 'Samsun EV'leniyoruz 2017 Fuarı', yarın kapılarını ziyaretçilerine açacak.TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Samsun'da açılacak 2017 yılının ilk fuarında; evlenecekleri̇n, ev ve ev dekorasyonunu yeni̇leyecekleri̇n tüm i̇hti̇yaçlarının yer alacağını söyledi.TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 9-12 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Alagöz, 'Ev satın almak ve eşya yenilemek, birçok sektörü hareketlendirip iç piyasayı da talebi de tetikleyici nitelikte alışveriş zincirini beraberinde getiriyor. EV'leniyoruz Fuarı'nın Samsun ve Karadeniz bölge ekonomisine ciddi canlılık getireceğine inanıyor ve güveniyoruz.' dedi.Alagöz, yeni yapılan Tekkeköy tramvay hattıyla fuar alanına ulaşım sorununun aşıldığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:'Evlenecek çiftler, eşyalarını yenileyecekler ve ev almak isteyenler için büyük bir fırsat. Evlilik hazırlıkları yapanlar için oldukça yoğun ve yorucu geçen süreci, onlarca konu başlığına ilişkin yüzlerce seçeneği tek çatı altında sunacağımız Samsun EV'leniyoruz Fuarı ile kolaylaştırıyoruz. Birbirinden önemli ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuarımızda ziyaretçiler, fuara özel kampanyalardan faydalanabilecek. Katılımcı firmalarımız, fuarımıza büyük özenle hazırlanıyor. En yeni, en güzel ürünlerinden örnekleri, en şık modellerini ve tüm hizmetlerini bu fuarda sergileyecekler.'- Fuar, şovlara da sahne olacakFuar süresince pek çok etkinlik düzenleneceğine işaret eden Alagöz, 'Gelinlik defileleri, trio ve dans gösterileri, gezici orkestra, interaktif ödüllü yarışmalar, tango performansı, saç tasarım şovları gibi aktivitelerle ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı'mız, toplu nikah töreniyle dört çiftimizin nikahı kıycak. Ayrıca Samsun Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen 'Tarihten Günümüze Gelinlikler Defilesi' ile fuar, görkemli bir açılışa sahne olacak.' ifadelerini kullandı.Fuarda gelinlik ve moda evleri, organizasyon firmaları, oteller ve restoranlar, düğün salonları, fotoğraf stüdyoları, çeyiz firmaları, ev tekstili, mobilyabeyaz eşya, züccaciye, mutfak ekipmanları, halı ve dekorasyon ürünleri, çiçekçiler, kuaför ve güzellik salonları, hediyelik eşyalar, takı ve kuyumcular stant açacak.Fuar, Samsun Valiliği, Büyükşehir BelediyesiSamsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ve iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Toplantıya, KOSGEB Samsun İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, Samsun TSO sayman üyesi Yiğit Tören ve TÜYAP Anadolu Fuarları Samsun Bölge Müdürü Sever Seçer de katıldı