Tekkeköy’e yapılacak devlet hastanesi için son viraja girildi

Tekkeköy’e yapılacak devlet hastanesi için son viraja girildi

Tekkeköy’e 250 yatak kapasiteli devlet hastanesinin yapılması için çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

Tekkeköy’e yapılacak devlet hastanesi için son viraja girildi

Tekkeköy’e 250 yatak kapasiteli devlet hastanesinin yapılması için çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

Tekkeköy halkının yıllardır beklediği, birçok mağduriyete sebep olan ve ilçenin bitmek bilmeyen yarası haline dönüşen hastane sorunu Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın talimatlarıyla artık son buluyor.

 Samsun’un doğu tarafına Tekkeköy’e 250 yataklı Devlet Hastanesi kazandırılması ile ilgili tüm çalışmaları içeren ayrıntılı dosyaları Ekim ayındaki görüşmelerinde Sağlık Bakanlığına takdim ettiklerini söyleyen Başkan Togar, “Sağlık Bakanımızdan ilçemiz halkının en büyük beklentisi olan hastane müjdesini geçen ay almıştık. Ekim ayındaki görüşmelerimizde sayın bakanımızın da çok iyi bildiği ve ilçemiz halkının en çok mağduriyet yaşadığı sağlık sorunun çözümü için ayrıntılı şekilde görüştük. Doğup büyüdüğü ilçemize bir devlet hastanesi kazandırılması konusunda bizlere gerekli talimatları vererek hastane için süreci başlatmıştı. Son olarak geçen hafta Ankara ziyaretlerimizde Meclis Komisyon çalışmaları sırasında verilen arada İlçemize yapılacak olan 250 yatak kapasiteli ilçe devlet hastanesinin arazi ve proje çalışmaları ile ilgili son talimatları Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan'dan ve konuyu bütün detaylarıyla takip eden Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş'tan alarak ilçemizde yüzyılın özlemini gideriyor olmanın sevinci ve huzuruyla döndük. Bu konuda bizimle aynı heyecanı paylaşan İlçe Kaymakamımız Günay Öztürk'e teşekkür ediyorum. Artık hastane için somut adımları atmaya başlıyoruz” dedi.

 Tekkeköy Devlet Hastanesi özlem diniyor

Ülkemizin tamamında sağlık alanındaki dev yatırımların yanında doğup büyüdüğü şehir olan Samsun'u sağlık turizminin başkenti yapma yolunda gece gündüz çalışan ilçemizin gururu çok kıymetli Ağabeyim Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan ile Ekim ayında yapmış olduğumuz görüşmemizde Tekkeköy’e 250 yataklı bir devlet hastanesi yapılabilmesi için en kısa sürede arazi üretmemiz ve Sağlık Bakanlığımıza tahsis etmemiz talimatlarını vermişti. Bizde Sağlık Bakanımızın talimatı üzerine ilçemizde arsa çalışmalarımızı tamamladık. Sağlık alanını en kısa zamanda sağlık bakanlığımıza devrederek devlet hastanesinin kısa sürede yapılmasını sağlayacağız. İlçemiz halkı yıllardır ilçemizde bir devlet hastanesinin olmaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. En küçük bir müdahale hatta iğne için Samsun merkeze gitmek zorunda kalıyorlar. Acil durumlarda ilçemizin kırsal mahallelerinden Samsun’a giden hastalarımızın çoğu yolun uzunluğu nedeniyle hastaneye ulaşana kadar ya yolda hayatını kaybediyor yada kalıcı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalıyorlar. Sağlık Bakanımızın doğup büyüdüğü Tekkeköy’ün bu sorununu bizden daha iyi biliyor olması ve ona göre çalışmalar yürütmesi bizler için en büyük avantajdır. İnşallah Sağlık Bakanımız Samsun'umuzu bölgenin sağlık turizminin başkenti konumuna getirecek ve ilçemizin de yılardır beklediği hastaneyi kazandıracak. Sağlık Bakanımız ile geçen hafta yapmış olduğumuz son görüşmemizde artık somut adımlar atmaya başlayacağımızın müjdesini alarak ilçemize döndük. İlçemizin en büyük beklentisi olan devlet hastanesini ilçemize kazandırma konusundaki hassasiyetinden dolayı öncelikle Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a ve ilçemize kazandırılacak hastane için bizden daha fazla emek sarf eden önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, Samsun Milletvekillerimiz Fuat Köktaş’a, Hasan Basri Kurt’a, Orhan Kırcalı’ya ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a bir kez daha ilçem ve şahsın adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tekkeköy’de yapılacak yeni hastanenin şehrimize ve ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.